Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Pijany 19-latek omal nie potrącił pieszego. Pirat drogowy został zatrzymany po pościgu [wideo]

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 19-letni pirat drogowy miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas pościgu 19-latek o mały włos nie potrącił znajdującego się na przejściu pieszego.

W sobotę po godz. 6 rano, policjant wracając ze służby, zauważył volkswagena golfa, który wykonywał na drodze niebezpieczne manewry.

Kierowca pojazdu poruszał się z dużą prędkością, wjechał na skrzyżowanie, mimo czerwonego światła, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Następnie wjechał na chodnik, po którym kontynuował jazdę. Na dodatek przewoził pasażerów.

Policjant ruszył za volkswagenem, usiłując zatrzymać pojazd, jednak kierowca golfa przyspieszył i zaczął uciekać. Poruszał się z dużą prędkością, nie zatrzymał się przed przejściem, narażając pieszego na niebezpieczeństwo, w pewnym momencie uciekał jadąc „pod prąd”.

Po kilkunastu minutach policjant zatrzymał pojazd. Wtedy młody kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusz dogonił pirata drogowego i obezwładnił. Kierowcą volkswagena okazał się 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Badanie alkomatem wykazało 1,67 promila w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, młody człowiek tego samego ranka uszkodził zaparkowanego forda. Obecnie ustalana jest wartość powstałej szkody. Za popełnione przestępstwo 19-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

(fot. wideo Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone