Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

Strażacy interweniowali w zoo. Pomogli słonicy wstać po drzemce [zdjęcia]

Niecodzienną interwencję przeprowadzili strażacy z Warszawy, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu pomogli wstać blisko 4,5 tonowej słonicy mieszkającej w warszawskim zoo, która położyła się na drzemkę i miała problem z podniesieniem się.

Wczoraj pracownicy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego zauważyli, że najstarsza słonica Erna, po nocnej drzemce, miała problem z podniesieniem się. Z uwagi na fakt, iż zwierzę waży ok. 4,5 tony opiekunowie byli zmuszeni poprosić o wsparcie straż pożarną.

Strażacy przy pomocy specjalnych poduszek pneumatycznych używanych m.in. do podnoszenia samochodów, a także przy użyciu wspólnych sił ludzkich mięśni, pomogli wstać 4,5 tonowej Ernie. Słonica jak tylko poczuła, że jej pozycja się pionizuje sama wstała. Opiekunowie nagrodzili ją za to sokiem malinowym, który uwielbia.

Warszawskie zoo podziękowało strażakom za sprawnie przeprowadzoną akcję.

Serdecznie dziękujemy Straży Pożarnej, Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 z ul. Marcinkowskiego oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 z ul. Czarodzieja w Warszawie za pomoc w akcji „stawiania” słonia w Warszawskim ZOO – napisali na Facebooku pracownicy zoo.

(fot. Warszawskie ZOO)

Komentarze wyłączone