Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Dwie osoby usłyszały zarzut zabójstwa 34-latka [foto]

Kryminalni z Kielc zatrzymali dwóch mężczyzn, 30 i 32-latka. Mieszkańcy powiatu skarżyskiego podejrzewani są o to, że na początku lutego bieżącego roku przyczynili się do śmierci 34-letniego mężczyzny.

Na początku lutego bieżącego roku policjanci ze skarżyskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż na jednej z dróg w gminie Bliżyn obok roweru leży mężczyzna.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi oraz służby ratunkowe. Po chwili okazało się, że życia 34-latka nie dało się już uratować. Wówczas do dalszych działań wkroczyli stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji  Skarżysku-Kamiennej, prokurator oraz biegły lekarz. Okoliczności wskazywały, iż w tym miejscu mogło dojść do wypadku drogowego. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Jak wykazał sekcja zwłok do śmierci 34-latka ktoś się przyczynił. Kryminalni z Kielc w wyniku drobiazgowej pracy śledczej ustalili, że związek ze śmiercią 34-latka mają dwaj mieszkańcy powiatu skarżyskiego. 30 i 32-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zabójstwa, zaś miejscowy Sąd Rejonowy zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Zatrzymanym grozi kara 25 lat lub dożywotniego pozbawiania wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone