Piątek, 27 maja 202227/05/2022

20-latek wjechał na chodnik i potrącił pieszą [zdjęcia]

Policjanci z Lubina w woj. dolnośląskim wyjaśniają przyczyny wypadku do jakiego doszło w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Legnickiej. Kierowca samochodu osobowego wjechał na chodnik i potrącił pieszą. Ranna kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen widząc zbliżającą się do przejścia dla pieszych starszą kobietę, zatrzymała swój pojazd, celem ustąpienia jej pierwszeństwa. W tym samym kierunku poruszał się 20-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes.

Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go autem, zjechał na prawą stronę i uderzył w barierki znajdujące się przy przejściu dla pieszych. W wyniku tego manewru, obrażeń ciała doznała stojąca przy barierkach 79-letnia kobieta. Mieszkanka Lubina trafiła do szpitala.

20-latek stracił już swoje prawo jazdy. Tłumaczył policjantom, że nie widział stojącej przed pasami pieszej. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone