Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Z 4 promilami i zakazem kierowania, przewoził autem kilkuletniego syna

Policjanci zatrzymani nieodpowiedzialnego ojca, który mając 4 promile alkoholu w organizmie przewoził w samochodzie swojego 6-letniego syna. Jak się okazało mężczyzna miał również aktualny zakaz kierowania pojazdami a auto, którym się poruszał zatrzymany dowód rejestracyjny.

W sobotę, 29 lutego około godziny 22:30 policjanci otrzymali informację, że trasą Działoszyn – Ożegnów porusza się mitsubishi, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci namierzyli wspomniany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Gdy otworzyli drzwi od razu wyczuli silna woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że 32-latek miał w organizmie blisko 4 promile. Dodatkowo do 2023 roku miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami, a mitsubishi, którym się poruszał miało zatrzymane elektronicznie dowód rejestracyjny.

Mężczyzna nie dość, wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością gdyż w takim stanie wiózł autem swojego 6-letniego syna. Dziecko zostało przekazane pod opiekę matce. Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za swoje zachowanie w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone