Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pijany kierowca BMW potrącił pieszą i odjechał. Kobieta jest w ciężkim stanie [foto]

Kierujący samochodem osobowym, 32-letni mężczyzna potrącił pieszą w miejscowości Biały Dunajec, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków, którzy ruszyli za sprawcą udało się ująć mężczyznę. Jak się okazało 32-latek był pod wpływem alkoholu. Poszkodowana piesza w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło 29 lutego tuż po godz.13 w Białym Dunajcu. Kierujący samochodem osobowym marki BMW potrącił 64-letnią pieszą i nie zatrzymał się aby udzielić pomocy poszkodowanej, odjeżdżając dalej w kierunku Nowego Targu.

Za uciekającym BMW ruszyli świadkowie zdarzenia. Na wysokości stacji kolejowej w Białym Dunajcu kierowca zjechał na pobocze i tam został ujęty przez świadków zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce policjantów okazało się, że kierowca prowadził samochód mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta poszkodowana w wypadku z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do zakopiańskiego szpitala.

32-letni mieszkaniec Warszawy przyznał się, że to on prowadził swój samochód marki BMW, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz jazdy po alkoholu. Grozi mu do 12 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KPW w Krakowie)

Komentarze wyłączone