Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Pijany kierowca z dożywotnim zakazem kierowania ukrył narkotyki w skarpecie

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Sochaczewa, po tym jak mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, prowadził samochód, który nie był dopuszczony do ruchu. Podczas czynności funkcjonariusze znaleźli torebkę z amfetaminą, którą zatrzymany ukrył w skarpecie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zauważyli, że kierowca i pasażer mercedesa jadącego ulicą Kochanowskiego, nie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Zaraz po jej rozpoczęciu, kierowca zaczął się tłumaczyć, że zostawił prawo jazdy w domu.

Uwagę mundurowych zwróciła jednak woń alkoholu unosząca się w pojeździe. 31-letni kierowca został poddany badaniu, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna ma też dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mercedes, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, ani nigdzie zarejestrowany, nie miał też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Podczas dalszej kontroli mundurowi znaleźli torebkę z amfetaminą, którą 31-latek ukrył w skarpecie.

Sochaczewianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone