Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Podpalił dom. W płomieniach została uwięziona 6 dzieci [zdjęcia]

Do dramatycznego pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek w Żędowicach w woj. opolskim. W wyniku zdarzenia siedem osób zostało przetransportowanych do szpitala. Wśród nich jest szóstka dzieci, w tym dwoje niemowląt.

Ok. godz. 1 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Żędowicach. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płomienie, którymi objęte były schody i drzwi budynku odcięły drogę ucieczki szóstce dzieci przebywających na poddaszu.

Poza budynkiem znajdowały się dwie kobiety, które podjęły próbę gaszenia ognia. Pożar jednak opanowali dopiero strażacy, którzy podczas akcji gaśniczej przy pomocy drabiny przystawnej ewakuowali z budynku szóstkę dzieci.

Po dogaszeniu wszystkich zarzewi ognia, budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym pod kątem występowania CO, następnie budynek przewietrzono – informują strażacy.

W wyniku pożaru matka i sześcioro dzieci ,w tym dwoje niemowląt zostali przetransportowani do szpitala z objawami podtrucia gazami pożarowymi.

Na miejscu przez policjantów Komisariatu Policji w Zawadzkiem został ujęty mężczyzna, który przyznał się do podpalenia budynku. Okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. OSP w Zawadzkiem)

Komentarze wyłączone