Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Spieszył się na autobus i wbiegł prosto przed jadące auta [wideo]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mieszkaniec Kielc, który spiesząc się na autobus postanowił wbiec na jezdnię wprost przed nadjeżdżające pojazdy i przeskoczyć płotek oddzielający pasy ruchu. To zdarzenie mogło się skończyć tragicznie, na szczęście zakończyło się jedynie mandatem.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek, po godzinie 12. Mundurowi z kieleckiej komendy miejskiej patrolowali nieoznakowanym radiowozem centrum miasta. Jadąc ulicą Żytnią, w pewnym momencie wprost przed maskę ich służbowego BMW wybiegł mężczyzna, który następnie przeskoczył przez płotek oddzielający pasy ruchu. Potem wsiadł do autobusu linii 34, na który jak się okazało, tak bardzo się spieszył.

31- latek nie widział szans by zdążyć, przechodząc przez przejście dla pieszych, dlatego zdecydował się na przebiegnięcie przez jezdnię. Początkowo zaczął tłumaczyć funkcjonariuszom swoje zachowanie, ale gdy zobaczył nagranie z popełnionego wykroczenia zdał sobie sprawę, jak nieodpowiedzialnie i niebezpiecznie się zachował. Bez komentarza pozostawić także należy, że kolejny autobus tej linii miałby za niespełna 15 minut.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone