Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Pijana kobieta w zaawansowanej ciąży wjechała w słup i uciekła z miejsca zdarzenia (foto)

33-latka w zaawansowanej cięży straciła panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, ciężarna miała 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 21:30 na ul. Żniwnej w Libiążu w woj. małopolskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, w wyniku której uszkodzony został słup energetyczny. Sprawczyni kolizji oddaliła się z miejsca zdarzenia, pozostawiając uszkodzony pojazd.

Na miejscu kolizji policjanci zastali znajomego kobiety, który przekazał, że 33-latka udała się po pomoc. Mężczyzna poinformował mundurowych, że do kolizji doszło, według relacji kobiety, po tym jak na jezdnię wyskoczyła sarna. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia zjechała na prawe pobocze i uderzyła w słup energetyczny.

Po pewnym czasie, mężczyzna poinformował mundurowych, że nawiązał kontakt z kierującą i przekazał, że kobieta znajduje się już w domu. Drugi patrol udał się pod wskazany adres, a następnie przywiózł kierującą na miejsce zdarzenia.

Kobieta potwierdziła wersję zdarzenia z sarną. Okazało się także, że 33 – latka znajduje się w zaawansowanej ciąży. Została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,7 promila. Policjanci niezwłocznie na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala. Tam również została jej pobrana krew na oznaczenie zawartości alkoholu we krwi.

33-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone