Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

46-latek na rowerze elektrycznym potrącił kobietę. Mężczyzna nie żyje, piesza trafiła do szpitala [zdjęcia]

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Łodzi. 46-latek kierujący rowerem elektrycznym potrącił 75-letnią kobietę i przewrócił się. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Do wypadku doszło 7 marca 2020 roku około godz. 19.00 na Alei Unii Lubelskiej przy ulicy Srebrzyńskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem elektrycznym marki Giant 46-letni łodzianin jadąc ścieżką rowerowo-pieszą potrącił 75-kobietę stojącą w pobliżu przystanku mpk.

Na skutek zderzenia rowerzysta przewrócił się i doznał obrażeń głowy. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu. 75-letnia piesza została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody związane z wypadkiem i przesłuchali świadków. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z łódzkiej drogówki.  

(fot. KMP w Łodzi, źródło KMP w Łodzi)

Jeden komentarz

  1. Bogu dzięki, że chociaż jednego mniej i kobiecie, że nic poważnego się nie stało. Idąc prostym chodnikiem na osiedlu każdy nagły manewr czy skręt to nieraz wyrok, przynajmniej w Lublinie.