Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Dramatyczny finał jazdy na masce. 18-latek w ciężkim stanie [foto]

Do koszmarnego wypadku doszło w piątek w Krośnie. 18-letni kierujący oplem potrącił swojego kolegę, który podróżował na masce jego samochodu. Ciężko ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala.

W piątek około godz. 20, służby otrzymały informację o wypadku na parkingu przy ul. Niepodległości w Krośnie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący oplem przewoził na masce swojego samochodu kolegę, który przed ewentualnym upadkiem zabezpieczał się trzymając za lusterko i wycieraczkę. W pewnym momencie mężczyzna zsunął się i wpadł wprost pod koła opla.

Świadkowie uwolnili zakleszczonego pod pojazdem 18-letniego poszkodowanego i zaalarmowali służby. Młody mężczyzna doznał ciężkich obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala.

Kierujący corsą był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a on sam trafił do aresztu. 18-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w następstwie którego doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pieszego.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Młodemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

1 komentarz

  1. ,,..w następstwie którego doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pieszego.”
    To był pieszy ?