Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pijany 72-latek jechał autem bez przedniego koła [foto]

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który poruszał się pojazdem marki Ford Ranger bez przedniego lewego koła. Jak się okazało kierowca był pijany.

W nocy z poniedziałku na wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na trasie Dywity-Brąswałd porusza się uszkodzony pojazd, którego kierujący nie reaguje na sygnały innych uczestników ruchu drogowego.

Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazany pojazd marki Ford Ranger jadący bez przedniego lewego koła.

Spod auta wydobywały się iskry i dym. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Z uwagi na stan auta, na miejsce została wezwana również straż pożarna.

Funkcjonariusze wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego organizmie.
72-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie zauważył uszkodzenia pojazdu. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(fot. KMP w Olsztynie, źródło KMP w Osztynie)

Komentarze wyłączone