Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

1,5-roczne dziecko wypadło z okna kamienicy. Dziewczynka jest zakażona koronawirusem

Półtoraroczna dziewczynka, która w niedzielę wieczorem wypadła z okna łódzkiej kamienicy na 3. piętrze jest zarażona koronawirusem. Stan dziecka lekarze oceniają jako ciężki. Dziewczynka w wyniku wypadku doznała wielonarządowego urazu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przy ul. przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziecko znajdowało się pod opieką 35-letnia ojca i 26-letniej matki. W mieszkaniu przebywał też 5-letni brat dziewczynki. Chłopiec prawdopodobnie otworzył okno, z którego wypadła jego młodsza siostra.

Dziewczynka z wielonarządowym urazem została przetransportowana do szpitala. Jej stan jest ciężki. Jak się okazało po przeprowadzeniu testu, u dziecka wykryto zakażenie koronawirusem.

Rodzice dziewczynki trafili na kwarantannę, gdyż mieli kontakt z osobami, które wróciły niedawno z Włoch. 5-letni chłopiec został przekazany pod opiekę członkom rodziny. Izolacji poddani zostali też funkcjonariusze uczestniczący w akcji.

26-letnia matka dzieci w chwili zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. Ojciec był trzeźwy. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone