Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Wszyscy ministrowie poddani testom na koronawirusa

W związku z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom. Wyniki poznamy we wtorek. Do tego czasu ministrowie pracują w trybie kwarantanny – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. 

W związku z wdrożeniem procedur związanych z zarażeniem koronawirusem ministra Michała Wosia, prezydent Andrzej Duda odwołał zaplanowaną na dziś Radę Gabinetową. Rada zwołana zostanie ponownie, gdy będzie wiadomo jakie są wyniki badań członków rządu.

W komunikacie rzecznika czytamy:

Wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym. Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory – m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego – dodał.

(fot. KPRM)

Jeden komentarz

  1. Klient-Biedronki

    Ciekawe kiedy i czy w ogóle zostanie przebadany tzw. gorszy sort.