Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Zgierzu [foto]

Dzisiaj około godz. 15.00 policjanci ze Zgierza w woj. łódzkim zostali poinformowani o samowolnym oddaleniu się z oddziału szpitalnego jednego z pacjentów. 54-latek przebywał tam w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Jak ustalono, mężczyzna oczekiwał na oddziale zakaźnym szpitala w Zgierzu na wyniki dotyczące zakażenia koronawirusem. W pewnym momencie 54-latek samowolnie opuścił placówkę. W stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów. W wyniku szeroko prowadzonych działań mężczyzna, około godz. 18.00, został namierzony przez kryminalnych z KMP w Łodzi.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w kamienicy przy ul. Narutowicza. Akcja przebiegła z zachowaniem wszelkich środków ostrożności . 54-latek za zgodą lekarza został osadzony w jednym z policyjnych aresztów, w którym przygotowano specjalnie cele dla takich osób.

Wobec 54-latka zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje karne. Zgodnie z art.165 KK, który stanowi o sprowadzeniu zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób przez zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie choroby zakaźnej.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone