Środa, 17 lipca 202417/07/2024

33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Liczba chorych przekroczyła 400 osób

W piątek po godz. 16 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 33 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzisiaj w szpitalu zmarła 27-letnia kobieta, która była zakażona koronawirusem. Lekarze jej stan określali jako ciężki. Jak sprostowuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie:

Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.


W sprawie śmierci kobiety komunikat wydało także Centrum Medyczne w Łańcucie:

27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone