Sobota, 21 maja 202221/05/2022

„Ustawka” 30 pseudokibiców na jednej z ulic Gorzowa Wielkopolskiego [zdjęcia, wideo]

Do bitwy około 30 pseudokibiców doszło na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci zatrzymali dziewięć młodych osób. – Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu – poinformował Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Grupa zamaskowanych napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem na jednej z gorzowskich ulic. Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18.00 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej.

O zdarzeniu poinformował policję świadek.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali 9 osób w wieku od 19 do 31 lat, biorących udział w bijatyce. Są z nimi prowadzone czynności procesowe. Zatrzymani usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Zebrany materiał dowodowy wstępnie potwierdza, że doszło do tzw. „ustawki” grup pseudokibiców. Świadczą o tym zabezpieczone przez policjantów kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę.

Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych pseudokibiców biorących udział w tej bójce. Pomóc w tym ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków, które mogą być kluczowe i o którą zabiegają śledczy.

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie wystąpi z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec wszystkich zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. Policja Lubuska, źródło policja Lubuska)

Komentarze wyłączone