Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Kobieta z podejrzeniem Covid-19 oddaliła się ze szpitala. Do domu pojechała taksówką

Skrajnie nieodpowiedzialnością wykazała się 69-letnia kobieta, która pomimo podejrzenia u niej zakażenia koronawirusem, oddaliła się ze szpitala we Wrocławiu. 

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Ślaskiej został powiadomiony o oddaleniu się z izby przyjęć wrocławskiego szpitala, 69-letniej mieszkanki powiatu średzkiego, u której podejrzewano zakażenie koronawirusem.

Do miejsca zamieszkania kobiety natychmiast zostali skierowani policjanci wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Jednocześnie funkcjonariusze, mając na uwadze powagę sytuacji oraz bezpieczeństwo pacjentki i innych osób, nawiązali kontakt telefoniczny z 69-latką, która jednak pomimo zaleceń odmówiła powrotu do placówki medycznej. Stwierdziła, że jest zdrowa i oświadczyła, że udaje się do swojego domu. Jak się okazało taksówką.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 69-latkę, jak również trzy inne osoby. Wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Na miejscu obecny był również taksówkarz, któremu polecono zgłoszenie się do szpitala.

Po konsultacji ze służbami medycznymi nakazano kobiecie oraz pozostałym osobom pozostanie w miejscu zamieszkania. O zaistniałej sytuacji powiadomiono odpowiednie służby.

(fot.Policja, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone