Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Policjanci zatrzymali 61-latka [wideo]

Policjanci z Żar zatrzymali 61-latka, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

W miniony piątek w nocy policjanci z żarskiej komendy otrzymali zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny. Rodzina, zaniepokojona nieobecnością 67-latka, rozpoczęła poszukiwania i później odnalazła ciało mężczyzny na działce.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Obrażenia mężczyzny jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział w tym zdarzeniu innej osoby. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych zaraz po zgłoszeniu, policjanci ustalili podejrzanego o dokonanie zbrodni i natychmiast go zatrzymali.

61-latek trafił do policyjnego aresztu. Według wstępnych ustaleń znał on pokrzywdzonego i wspólnie z nim spożywał alkohol. Między mężczyznami miało dojść do awantury w trakcie, której zatrzymany miał zadać ciosy. W wyniku intensywnych czynności wykonywanych pod nadzorem prokuratora, zabezpieczono  wiele dowodów oraz śladów kryminalistycznych.

Na miejscu przeprowadzono również wizję lokalną z udziałem podejrzanego. Został on przesłuchany przez prokuratora, złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu.

W poniedziałek (27.07) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 61-latkowi może grozić dożywocie.

(fot. wideo Policja Żary, źródło Policja Żary)

Komentarze wyłączone