Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Szpital w Kaliszu zamknięty. Na oddziale chirurgii zmarł pacjent z koronawirusem

Wojewódzki Szpital Zespolony przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu został zamknięty po tym, jak na oddziale chirurgii zmarł jeden z pacjentów. Jak się okazało mężczyzna był zakażony koronawirusem. Personel szpitala oraz pacjentów oddziału poddano kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. Lekarze, pielęgniarki, salowe i pacjenci znajdujący się w środku mają teraz zakaz opuszczania budynku.

Pacjent został przyjęty na SOR 22 marca, a następnie hospitalizowany na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Jak informuje szpital:

W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji.

25 marca szpital otrzymał dodatni wynik badania. Decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski sanepid, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – informuje Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.

W szpitalu trwa posiedzenie sztabu kryzysowego.

(fot. Szpital w Kaliszu)

Komentarze wyłączone