Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Pijani rodzice opiekowali się 2-miesięczym dzieckiem. Matka ledwo trzymała się na nogach

Trzy osoby zostały zatrzymane, po tym jak w jednym z mieszkań w Piszu, w trakcie libacji alkoholowej wybuchła awantura, która zakończyła się szarpaniną z użyciem noży. Jak się okazało, w chwili zdarzenia w domu przebywał 2-miesięczyny chłopiec, którego rodzice byli kompletnie pijani.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu, na jednym osiedli, ma miejsce awantura, do której doszło podczas libacji alkoholowej.

– Na miejscu policjanci zastali mieszkającą tam 25-letnią kobietę i jej 35-letniego partnera. Oboje znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta ledwo trzymała się na nogach, miała bełkotliwą mowę i logiczny kontakt z nią był utrudniony. W pokoju obok spał ich 2-miesięczny synek – przekazała policja.

Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej wyszli od nich znajomi (kobieta i mężczyzn), z którymi wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do kłótni, a potem szarpaniny z użyciem noży. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Przed przyjazdem patrolu znajomi opuścili to mieszkanie.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców dziecka. Matka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 2 promile. W tej sytuacji chłopczyk przekazany został pod opiekę babci, a rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia całej sprawy – dodali mundurowi.

W dalszej kolejności policjanci podjęli działania, by zatrzymać mężczyznę, który wspólnie z nimi spożywał alkohol i uczestniczył w szarpaninie używając niebezpiecznego narzędzia. Już kilka minut później funkcjonariusze zauważyli go na terenie miasta. Był to 42-letni mieszkaniec Pisza, który także był pod znacznym działaniem alkoholu. On również trafił do policyjnego aresztu.

Po wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia rodzice dziecka usłyszeli zarzut narażenia synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia bądź doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w chwili zaistnienia zdarzenia polegającego na awanturze z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Byli zobowiązani do sprawowania opieki nad 2-miesięcznym dzieckiem. O sprawie poinformowany też został sąd rodzinny i nieletnich.

Za popełnione przestępstwo rodzicom dziecka grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone