Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Ustawka pseudokibiców w Gorzowie Wlkp. Są kolejni zatrzymani [zdjęcia, wideo]

Gorzowscy policjanci zatrzymali trzech kolejnych napastników, którzy w ubiegłą sobotę brali udział w tzw. ustawce pseudokibiców na jednej z ulic w mieście. Decyzją Sądu dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejny czeka na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych. Wcześniej policja zatrzymała 9 uczestników bijatyki.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 21 marca przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Parkowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Grupa około 30 osób okładała się pięściami i kopała nawzajem. Policjanci zatrzymali dziewięciu napastników. Zabezpieczone przedmioty potwierdziły przypuszczenia śledczych, że doszło do tzw. ustawki pseudokibiców. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

We wtorek, środę i piątek w wyniku dalszych ustaleń, w ręce kryminalnych wpadło trzech kolejnych pseudokibiców w wieku 23, 37 i 22 lat. Dwaj pierwsi już trafili do aresztu śledczego. Z trzecim z mężczyzn są jeszcze prowadzone czynności.

Zatrzymani usłyszeli lub usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego.

Dalsze działania będą prowadzone równolegle pod kątem procesowym, uzupełniając już dotychczas zebrany materiał dowodowy oraz operacyjny. Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych pseudokibiców biorących udział w tej bójce. Pomóc w tym ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków.

(fot. Policja lubuska)

Komentarze wyłączone