Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Umieścił w internecie informację, że posiada broń biologiczną i zamierza zainfekować nią obywateli Polski [zdjęcia]

Młody mężczyzna opublikował w internecie informację, że przekroczył nielegalnie granicę i jest w posiadaniu broni biologicznej w postaci koronawirusa, którym zamierza zainfekować obywateli Polski. Szybkie działania policjantów kryminalnych z Wałbrzycha oraz funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doprowadziły do zatrzymania wałbrzyszanina. 24-latek oświadczył, że chciał jedynie zrobić głupi żart. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pomimo, iż wiadomość o tym, że mężczyzna posiada broń biologiczną w postaci koronwirusa i zamierza zainfekować nim obywateli Polski bardzo szybko zniknęła z internetu, nie umknęła ona uwadze funkcjonariuszy, którzy bezpośrednio po uzyskaniu takiej informacji rozpoczęli ustalanie, kto jest odpowiedzialnym za jej umieszczenie w sieci. Policjanci przy wsparciu ABW szybko i trafnie wytypowali mieszkanie, z którego wiadomość została wysłana.

Mundurowi ubrani w kombinezony ochronne udali się pod wyznaczony adres i zatrzymali zaskoczonego 24-latka. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptop, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci.

Funkcjonariusze w trakcie wykonywania dalszych czynności procesowych ustalili, że wiadomość umieszczona przez zatrzymanego w internecie była tylko głupim żartem. Mieszkaniec Wałbrzycha jednak już całkiem serio odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 24-latek stanie przed sądem. Za popełniony czyn może trafić do więzienia na 8 lat. Ponadto pobrano od niego próbki do badań, których wynik potwierdził, że nie jest on zarażony koronawirusem.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone