Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Matka oskarżona o zabójstwo noworodka. Zwłoki dziecka odkryto w ogrodzie

Prokuratura Okręgowa w Łomży oskarżyła Katarzynę P., mieszkankę gminy Zbójna o zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Do zbrodni doszło na początku lipca 2019 roku w miejscowości Gawrychy w woj. podlaskim. Śledczy ustalili, że kobieta działała z bezpośrednim zamiarem zabójstwa.

Jak poinformowała łomżyńska prokuratura, dowody zebrane w śledztwie wskazują, że:

Oskarżona działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka, w ten sposób, że bezpośrednio po porodzie spowodowała uraz okolicy potylicznej, a następnie ukryła dziecko, pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu.

Tragedia rozegrała się na początku lipca 2019 w miejscowości Gawrychy w gminie Zbójna. W ogrodzie na terenie posesji ujawniono ciało noworodka. Zwłoki ukryte były w pojemniku w ogrodzie. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Lokalne media informowały wówczas, że rodzina najprawdopodobniej nie wiedziała o ciąży kobiety. Policję zawiadomił lekarz, który zgłosił, że ma pacjentkę po porodzie ale bez dziecka.

W toku postępowania wobec Katarzyny P. stosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Łomży, oskarżonej grozi nawet dożywocie. Kobieta złożyła wyjaśnienia jednak nie przyznaje się do winy.

(fot. pixabay.com, źródło Prokuratura Okręgowa w Łomży)

Komentarze wyłączone