Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Zaatakowali policjantów gazem łzawiącym. Mieli przy sobie narkotyki [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Żagania w woj. lubuskim interweniowali wobec osób gromadzących się i awanturujących przed jednym ze sklepów na terenie miasta. Chwilę po przyjeździe funkcjonariusze zostali zaatakowani. Zatrzymano trzy osoby. 

Mundurowi zostali skierowani na ul. Kożuchowską w Żaganiu, gdzie według zgłoszenia w rejonie sklepu miała przebywać grupa osób.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce, weszli do pomieszczenia, a tam został w ich kierunku rozpylony gaz łzawiący. Pomiędzy policjantami, a jednym z mężczyzn rozpętała się szarpanina, która przeniosła się na zewnątrz budynku. Mimo tego, że wobec funkcjonariuszy został użyty gaz policjanci obezwładnili i zatrzymali dwóch napastników w wieku 23 i 25 lat. Trzeci z uczestników interwencji uciekł.

W trakcie wykonywania czynności przy zatrzymanych ujawniono środki odurzające. Wstępne badania wykazały, że posiadali oni przy sobie metamfetaminę oraz marihuanę. Zabezpieczone narkotyki zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni ustalili i zatrzymali też trzeciego ze sprawców. Okazał się nim 22-letni mężczyzna. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Natomiast 23 i 25-latek usłyszeli dodatkowo zarzuty m.in. wymuszania czynności urzędowych oraz posiadania środków odurzających.

25-latek został aresztowany na trzy miesiące, natomiast wobec 22-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Wobec wszystkich jest także prowadzone postępowanie w związku z niestosowaniem się do zakazu dotyczących grupowania. Podejrzani muszą liczyć się z wnioskiem o ukaranie do sądu.

(fot., wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone