Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Opuścił kwarantannę i pijany wsiadł do auta. Po zderzeniu z innym pojazdem próbował uciec [zdjęcia]

Mieszkaniec Ostrołęki opuścił miejsce kwarantanny, a następnie pod wpływem alkoholu wsiadł do auta. Gdy doszło do wypadku, mężczyzna próbował uciec, ale w pościg za nim ruszył żołnierz, który przypadkowo znalazł się na miejscu zdarzenia.

Dzisiaj około godziny 14 na drodze krajowej nr 53 pomiędzy Dylewem a Łodziskami, doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego jeden z pojazdów dachował. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 37-letni kierujący hyundaiem jadąc w stronę Kadzidła w pewnej chwili rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki, bez upewnienia się, czy może to bezpiecznie zrobić.

W wyniku tego zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Nissan, który po zdarzeniu dachował.

Z uszkodzonego nissana wydostał się kierujący i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia w pobliskie pola. Widząc całą sytuację przejeżdżający żołnierz ruszył za mężczyzną w pościg i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili, że zatrzymany w pościgu mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Ostrołęki, który nie powinien znajdować się poza domem, ponieważ jest w kwarantannie. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

O całym zdarzeniu natychmiast został powiadomiony ostrołęcki sanepid. Teraz przez nieodpowiedzialne zachowanie 32-latka żołnierz, który wykazał się właściwą postawą będzie musiał być objęty kwarantanną.

(fot. KMP w Ostrołęce, źródło KMP w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone