Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

20-latek bez prawa jazdy wjechał na chodnik i potrącił pieszą. Kobieta trafiła do szpitala [zdjęcia]

Do wypadku z udziałem pieszej doszło w dzielnicy Podzamcze w Wałbrzychu. 20-letni kierowca BMW chcąc popisać się umiejętnościami za kierownicą, zjechał na chodnik i potrącił idącą w tamtędy pieszą. Młodemu mężczyźnie zabrakło nie tylko wyobraźni, ale także uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak ustalili policjanci, 20-latek chciał popisać się swoimi umiejętnościami za kierownicą i wprowadzając pojazd w poślizg zawrócić. Niestety, podczas gwałtownego manewru stracił panowanie nad samochodem, zjechał na chodnik i potrącił idącą w tym miejscu pieszą. Poszkodowana 64-letnia wałbrzyszanka trafiła do szpitala.

Jak się okazało kierujący nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo dowód rejestracyjny jego samochodu został wcześniej zatrzymany za zły stan techniczny pojazdu. Teraz 20-latek za spowodowanie poważnego zdarzenia drogowego odpowie przed sądem.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących. Te wszystkie zasady powinny pozwolić nam unikać wypadków drogowych.

Komentarze wyłączone