Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Motocykliści pojechali na wycieczkę. Po pościgu jeden z nich został zatrzymany [foto]

Grupa motocyklistów ignorując nowe przepisy i obostrzenia wybrała się w weekend na wycieczkę. Gdy policjanci postanowili zatrzymać ich do kontroli, kierowcy jednośladów nie reagując na sygnały nadawane przez policjantów zaczęli uciekać. Po pościgu mundurowi zatrzymali jednego z nich. 35-letni nowosądeczanin nie posiadał prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Mundurowi ustalają tożsamość pozostałych dwóch motocyklistów.

W niedzielę około godziny 13.00 na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania trzem motocyklistom. Ci nie reagowali na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierami.

Kierujący jednośladami poruszali się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Za Rabką-Zdrój w pewnym momencie jeden z nich, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Policjanci przerwali pościg i ruszyli mężczyźnie z pomocą. Kierującym okazał się 35-latek z powiatu nowosądeckiego, który wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko jednak wyjaśnił się powód jego ucieczki przed policjantami. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową z Nowego Sącza, nie posiadał prawa jazdy i miał zakaz prowadzenia pojazdów. 35-latek został zatrzymany.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych – nawet do 30 tys. złotych. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone