Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Mimo zakazu weszli do lasu i próbowali wykopać z ziemi kable energetyczne [zdjęcia]

Dwóch mężczyzn kradnących kable energetyczne zostało złapanych na gorącym uczynku przez policjantów z Bolkowa na Dolnym Śląsku. Sprawcy wbrew zakazowi wstępu do lasu, wybrali się do kompleksu leśnego, gdzie przy użyciu kilofa oraz wyciągarki próbowali wykopać z ziemi kable energetyczne.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie patrolując tereny leśne przy drodze krajowej nr 3, zauważyli zaparkowany samochód. Mundurowi podejrzewając, że mogło dojść do naruszenia zakazu wstępu do lasu, postanowili sprawdzić przyległy obszar.

Przy nieczynnym torowisku funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu kilofa oraz wyciągarki wykopywali z ziemi kable energetyczne. 41-latek oraz jego 32-letni kompan zostali natychmiast zatrzymani. Ponadto okazało się, że samochód, którym sprawcy przyjechali do lasu, ma przełożone tablice rejestracyjnego z innego pojazdu.

Zatrzymani odpowiedzą teraz za usiłowania kradzieży, za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym do sądu trafią także wnioski o ukaranie obu mężczyzn za popełnione wykroczenia.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone