Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Policjanci uratowali kocięta [foto]

Policjant ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej pomógł w uwolnieniu trzech kociąt, które utknęły w komorze silnika. Kotki całe i zdrowe zostały wyciągnięte z auta. Zwierzęta trafiły do tymczasowego domu, w którym będą przygotowywane do adopcji.

W środę po południu z policjantami ruchu drogowego telefonicznie skontaktowały się osoby pracujące w organizacjach pomagającym zwierzętom. Kobiety poprosiły funkcjonariuszy o pomoc w ratowaniu bezdomnej kocicy, która niedawno urodziła. Podczas próby jej złapania, spłoszona kotka zaniosła maluchy pod pokrywę silnika volkswagena passata.

Policjant ruchu drogowego ustalił właściciela samochodu, który udostępnił kluczyki volkswagena. Następnie funkcjonariusz pomógł otworzyć maskę samochodu oraz za pomocą lewarka podniósł auto, podczas gdy kobiety czekały z siatką, by umieścić w niej trzy koty. Interwencja zakończyła się sukcesem – kotka i jej maluchy całe i zdrowe zostały wyciągnięte z auta. Zwierzęta trafiły do tymczasowego domu w Nowym Porcie, gdzie będą przygotowywane do adopcji.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone