Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Oślepił laserem załogę helikoptera. Stanie przed sądem [foto]

32- letni mieszkaniec Sejn odpowie za oślepienie i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa załodze helikoptera. Dzięki intensywnej pracy śledczych ustalono tożsamość mężczyzny i urządzenie z którego pochodziło światło. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Do niebezpiecznego incydentu doszło w miniony poniedziałek w godzinach wieczornych. Dyżurny sejneńskiej policji otrzymał informację, że załoga helikoptera wojskowego została oślepiona światłem lasera. Z informacji uzyskanych od pilota wynikało, że strumień światła pochodził z dachu jednego z bloków przy ul. Konarskiego. Policjanci koordynowani przez załogę śmigłowca sprawdzili wskazany rejon, nie odnajdując tego dnia sprawcy.

W toku intensywnych czynności policyjnych ustalono i zatrzymano mężczyznę podejrzanego w tej sprawie. W miejscu jego zamieszkania znaleziono również laser. 32- letni mieszkaniec Sejn usłyszał zarzut stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa statku powietrznego i zdrowia załogi na pokładzie w związku z oślepieniem.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

(fot. info112.pl, KPP Sejny, źródło KPP Sejny)

Komentarze wyłączone