Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

14-latek wiózł pijanego ojca po alkohol [foto]

Policjant po służbie zauważył młodego chłopaka, który prowadził samochód. Gdy pojazd zatrzymał się na stacji paliw, funkcjonariusz pobiegł do auta. Jak się okazało, samochodem kierował 14-latek. O zawiezienie do sklepu poprosił go nietrzeźwy ojciec, którego uprawnienia do kierowania zostały cofnięte kilka lat temu.

W niedzielę, 12 kwietnia asp. szt. Artur Sikora- dzielnicowy żagańskiej jednostki w czasie wolnym od służby zauważył samochód marki Ford, którym na pierwszy rzut oka kierował bardzo młody chłopak. Wygląd kierowcy wskazywał na to, że jest on niepełnoletni. Chwilę później policjant udał się na stację paliw, gdzie zatrzymał się samochód. Kiedy podszedł do pojazdu za kierownicą zobaczył siedzącego nastolatka. W tym samym czasie ze sklepu wyszedł mężczyzna ze skrzynką piwa – był to ojciec kierowcy.

Jak się okazało 14-latek na prośbę swojego ojca przywiózł go na stację paliw po alkohol. 47-letni mężczyzna nie mógł kierować, ponieważ sam był nietrzeźwy. O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, który do na miejsce skierował patrol.

Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że kilka lat temu mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Natomiast samochód, którym się poruszali, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci będą także sprawdzać, czy podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości. W pojeździe poza 14-latkiem i jego ojcem znajdowała się również kobieta z nastoletnią córką.

Sprawa zostanie przesłana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Żaganiu. Dodatkowo 47-latek odpowie za udostępnienie do prowadzenia pojazdu osobie niemającej wymaganych uprawnień do kierowania.

(fot. Policja Lubuska, źródło policja Lubuska)

Komentarze wyłączone