Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

26-letni kierowca opla staranował przystanek [wideo]

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Kielcach. 26-letni kierowca opla staranował przystanek autobusowy. Mężczyzna trafił do szpitala. Wstępna analiza wykazała w jego organizmie obecność narkotyków.

Wczoraj tuż po godzinie 17:00 policjanci z Kielc otrzymali informację, że na ul. Seminaryjskiej auto osobowe wjechało w przystanek autobusowy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano policję, straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak ustalili mundurowi, 26-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel jadąc ul. Seminaryjską, tuż za skrzyżowaniem z ul. Wesołą stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w przystanek autobusowy. Na szczęście na przystanku nikogo nie było.

26-letni kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie zaczął podejrzanie się zachowywać. Lekarze zdecydowali o przebadaniu go pod kątem środków odurzających. Wstępna analiza wykazała w organizmie kierującego obecność amfetaminy i marihuany.

Jeśli badanie krwi potwierdzi obecność środków odurzających w organizmie kielczanina, młodemu kierowcy może grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności, kilkutysięczna grzywna oraz minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.     

(fot. wideo KMP Kielce, źródło KMP Kielce)

Komentarze wyłączone