Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Brutalna zbrodnia pod Zgierzem. Zawinięte w koc zwłoki 41-latka ujawnili policjanci [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Łodzi ustalili i zatrzymali 6 osób podejrzanych w sprawie brutalnego pobicia, którego skutkiem była śmierć 41-letniego mężczyzny. Oprawcy zacierając ślady zawinęli ciało ofiary w koc i ukryli w komórce.

10 kwietnia funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację wskazującą na śmiertelne pobicie. Jak wynikało z dalszych ustaleń, dzień lub dwa wcześniej, na terenie jednej z posesji pod Zgierzem kilku sprawców miało pozbawić życia mężczyznę. Zwłoki 41-latka policjanci odnaleźli w komórce zawinięte w koc.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 6 osób podejrzanych w sprawie śmiertelnego pobicia. To pięciu mężczyzn w wieku 46, 22, 32, 39 i 29 lat oraz 19-letnia kobieta. Jeden z nich – 29-latek, dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Zebrany przez zgierskich śledczych i prokuraturę materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów całej szóstce. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz rozboju, gdyż dodatkowo zabrali ofierze m.in. portfel z kartą kredytową, przy pomocy której dokonali później zakupów. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dwóm osobom przedstawiono zarzuty zacierania śladów przestępstwa. Wobec całej piątki sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Zarzut nieudzielenia pomocy usłyszała kobieta, wobec której zastosowano dozór i zakaz opuszczania kraju.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone