Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Pędził bimber. Teraz odpowie przed sądem [foto]

Na posesji 60-letniego mieszkańca powiatu siemiatyckiego policjanci ujawnili aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, 12 litrów gotowego produktu oraz około 100 litrów zacieru. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz dalszym losem 60-latka zajmie się sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wkroczyli na teren jednej z posesji w powiecie siemiatyckim. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mieszkający tam 60-latek produkuje nielegalnie alkohol. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W budynku gospodarczym policjanci zabezpieczyli aparaturę służącą do domowej produkcji alkoholu, 12 litrów gotowego produktu oraz około 100 litrów zacieru.

Podejrzanemu przedstawiono już zarzut. Teraz dalszym losem 60-latka zajmie się sąd. Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów (art. 12a) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(fot. KMP Siemiatycze, źródło KMP Siemiatycze)

Jeden komentarz

  1. Robi ktoś dla siebie i zaraz wielki problem… polska..