Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Oferował maseczki ochronne, których nie miał. 36-latek został zatrzymany

Policjanci z Wrocławia zatrzymali obywatela Kamerunu, który podawał się za przedstawiciela amerykańskiego producenta leków i oferował firmie z Hongkongu maseczki ochronne. Wrocławscy policjanci namierzyli go w Warszawie i zatrzymali. 36-latek został tymczasowo aresztowany.

Sprawca podawał się za przedstawiciela spółki produkującej leki. Oferował do sprzedaży maseczki ochronne, których w rzeczywistości nie posiadał.

Wrocławscy policjanci, pozyskali informację, że mężczyzna przebywa w Warszawie. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi 36-letniego obywatela Kamerunu.

Na podstawie zgromadzonych w sprawie materiałów policjanci ustalili, że mężczyzna wprowadził w błąd przedsiębiorstwo z siedzibą w Hongkongu. Oferował firmie sprzedaż 100 000 szt. maseczek ochronnych. Zamawiający stracił na tej transakcji 368 tysięcy euro, co daje równowartość ponad 1,5 miliona złotych. Z operacyjnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna przez kilka dni obnosił się z posiadaną gotówką. Niedługo jednak cieszył się zdobytą fortuną, bo policjanci mieli go na oku.

Wrocławscy funkcjonariusze po przeszukaniu mieszkania podejrzanego zabezpieczyli część gotówki, komputery, 9 telefonów komórkowych i karty pamięci, które były wykorzystywane do popełnienia przestępstwa. O zatrzymaniu 36-latka mundurowi powiadomili odpowiednią placówkę dyplomatyczną. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 36-latek został tymczasowo aresztowany.

(fot. info112.pl, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone