Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pędzili bimber w lesie. Pracę przy produkcji przerwali policjanci [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie rozpoczętej nielegalnej produkcji alkoholu na terenie kompleksu leśnego na Podlasiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 600 litrów zacieru. Podejrzani 30-latek i 36-latek usłyszeli już zarzuty.

W sobotę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w kompleksie leśnym na terenie nadleśnictwa Supraśl (w rejonie miejscowości Wierzchlesie) odnaleźli bimbrownię. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie rozpoczętej produkcji nielegalnego alkoholu. Zabezpieczyli na miejscu aparaturę służącą do produkcji alkoholu i około 600 litrów zacieru. Zatrzymani dopuścili się również kradzieży, wycinając drzewa w pobliżu leśnej bimbrowni, których następnie używali jako opał przy produkcji alkoholu.

30-latek i jego o 6 lat starszy kompan usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd. Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(fot. KPP w Sokółce, źródło KPP w Sokółce)

Komentarze wyłączone