Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Spowodował kolizję i uciekł zostawiając w aucie 15-letniego brata [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pojeździe swojego 15-letniego brata. Jak się okazało, młody kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed północą w miejscowości Kukowo w woj. warmińsko-mazurskim. Policjanci zauważyli w przydrożnym rowie uszkodzony pojazd marki Audi.

Natychmiast zatrzymali się, aby sprawdzić co się stało. Funkcjonariusze przy pojeździe zastali jedynie młodego chłopaka. W toku prowadzonych czynności ustalili, że pojazdem kierował 23-latek, który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, dachował i wjechał do rowu. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając tam 15-letniego brata.

W wyniku sprawdzania pobliskiego terenu, służby znalazły 23-latka, który ukrywał się w trawie. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Olecko został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone