Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Miał być na kwarantannie. Pijany podróżował pociągiem po Polsce

Policjanci interweniowali wobec awanturującego się mężczyzny w pociągu relacji Poznań-Słubice. Po ustaleniu personaliów mężczyzny okazało się, zamiast przebywać na kwarantannie w Zgierzu, pił alkohol i podróżował pociągiem po Polsce.

34-letni mieszkaniec Zgierza po powrocie z zagranicy miał poddać się 14-dniowej kwarantannie w miejscu zamieszkania. Mężczyzna zamiast się do tego zastosować, postanowił podróżować i pić alkohol. W Zbąszynku Straż Ochrony Kolei wezwała policję do nietrzeźwego mężczyzny, który awanturuje się w pociągu relacji Poznań-Słubice. Nie posiadał on przy sobie dokumentów ani biletu i wraz z funkcjonariuszami SOK wysiadł na Dworcu Kolejowym w Zbąszynku.

Po podjęciu czynności przez policjantów szybko ustalono dane mężczyzny. Jak się okazało powinien być na kwarantannie w Zgierzu, a nie w drodze z Poznania w kierunku polsko-niemieckiej granicy. Policjanci w specjalnych kombinezonach przewieźli mężczyznę na oddział zakaźny do Zielonej Góry i oddali pod opiekę medykom. Za nieodpowiedzialne zachowanie policja oraz służby sanitarne wyciągną wobec mężczyzny konsekwencje.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone