Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Tragiczny wypadek pod Kielcami. Nie żyje 26-latek [zdjęcia]

Do wypadku doszło w środę, 15 kwietnia w miejscowości Suków w woj. świętokrzyskim. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jeden z kierowców doznał ciężkich obrażeń ciała i zmarł w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, mieszkaniec gminy Daleszyce, jadąc od Sukowa w kierunku Mójczy, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z citroenem, którym kierował 26-latek – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W wyniku zderzenia 26-letni kierowca został zakleszczony w rozbitym pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowanego. 26-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy młody mężczyzna zmarł w nocy z czwartku na piątek.

35-letni kierowca audi miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu grozić mu może nawet do 12 lat więzienia.

(fot. OSP Suków)

Komentarze wyłączone