Piątek, 27 maja 202227/05/2022

20-latek w audi potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia [foto]

Do potrącenia pieszego doszło na ulicy Nowy Świat w Legnicy. 20-letni sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Policjanci zatrzymali go po pościgu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 20-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 34-letniego pieszego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała. Świadek wypadku zapamiętał i przekazał policjantom numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszał się sprawca.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg i już po kilkunastu minutach na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy zatrzymali kierowcę audi. 20-letni mieszkaniec powiatu legnickiego od razu przyznał się do ucieczki z miejsca wypadku drogowego, tłumacząc, że był przestraszony całą sytuacją i dlatego nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca trafił do aresztu. 20-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego i oddalenia się z miejsca zdarzenia. Za ten czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Legnicy, źródło KMP w Legnicy)

Komentarze wyłączone