Środa, 31 maja 202331/05/2023

Podawał się za generała armii ukraińskiej. W domu miał arsenał broni [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w czwartek mężczyznę podającego się za wojskowego z Ukrainy. W jego domu znaleziono 27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji. Część broni mężczyzna posiadał bez zezwolenia.

Policjanci otrzymali informację o mężczyźnie podającym się za wojskowego z Ukrainy, w stopniu generała, który miał dysponować dużą ilością broni. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeszukaniu jego domu pod Poznaniem. W mieszkaniu podejrzanego znaleziono 27 różnych egzemplarzy broni. Niektóre były na ostrą amunicję bojową. Znaleziono także dokumenty z cechami ukraińskich urzędów.

Podczas przeszukania w oczy policjantów rzucił się widok granatów. Na miejsce przyjechała specjalna ekipa pirotechników z SPKP z Poznania. Po wykręceniu zapalników okazało się, że były to perfekcyjnie wykonane repliki.

Właściciela arsenału namierzono w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali poszukiwanego mężczyznę w mundurze armii ukraińskiej.

Zatrzymanemu zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i znęcania się nad rodziną. Na wniosek Policji i Prokuratury został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(fot., wideo Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone