Piątek, 17 września 202117/09/2021

Pijany 25-latek uderzył w drzewo i dachował. Chciał uciec z miejsca zdarzenia [zdjęcia]

Funkcjonariusze policji zatrzymali 25-letniego kierowcę, który pijany doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego na trasie Byczyna – Borek w woj. opolskim i próbował uciec z miejsca kolizji. Jak się okazało młody mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 19 kwietnia policjant z Byczyny przebywając na swojej posesji w czasie wolnym od służby, zauważył na drodze, dachujący samochód, który uderzył w drzewo. Funkcjonariusz natychmiast udał się na miejsce zdarzenia.

Policjant pomógł kierowcy skody wydostać się z kompletnie roztrzaskanego samochodu, a następnie powiadomił służby ratunkowe. Po chwili 25-letni kierowca słysząc nadjeżdżający z włączonymi sygnałami radiowóz, zaczął uciekać.

25-latek po kilkudziesięciu metrach został dogoniony przez dzielnicowego z Byczyny, a następnie doprowadzony do radiowozu i przekazany patrolowi policji. Mundurowi z kluczborskiej drogówki, przebadali kierowcę pod kątem trzeźwości. kierowcę. Badanie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym,a jego samochód został odholowany. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego odpowie również za nieprzestrzeganie zakazu związanego z koniecznością przemieszczania się tylko w uzasadnionych przypadkach.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd, gdzie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(fot. KPP Kluczbork, źródło KPP Kluczbork)

Komentarze wyłączone