Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pod wpływem narkotyków potrącił pieszego. Mężczyzna walczy o życie

23-letni kierowca seata potrącił na przejściu dla pieszych 69-letniego mężczyznę. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca wypadku był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia tuż przed godz. 17:00, na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Jak wstępnie ustalili policjanci 23-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując samochodem marki Seat, na przejściu dla pieszych potrącił 69-letniego mieszkańca Jawiszowic. W wyniku potrącenia pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała, w związku z tym został przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego ze śląskich szpitali.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które w wydychanym powietrzu nie wykazało obecności alkoholu. Badanie narkotesterem wykazało w ślinie mężczyzny obecność  środków odurzających.

Kierowca został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone