Sobota, 02 lipca 202202/07/2022

Zakażona koronawirusem kobieta pojechała z mężem na zakupy

Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu wyszkowskiego pojechała z mężem na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo w woj. mazowieckim. Oboje nie mieli prawa opuszczać miejsca zamieszkania. Nieodpowiedzialnemu małżeństwu grożą poważne konsekwencje prawne i finansowe.

Wczoraj po godz. 11 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że małżeństwo z gminy Długosiodło, pomimo spoczywającym na nich obowiązku prawnym pozostania w domu w związku z uzyskanym pozytywnym wynikiem koronawirusa, wyjechało z miejsca zamieszkania.

Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast rozpoczęli poszukiwania małżeństwa.

Mundurowi zauważyli jadący od strony powiatu ostrołęckiego samochód, którym podróżowało poszukiwane małżeństwo. Zachowując wszelkie środki ostrożności i środki ochrony osobistej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkańców gminy Długosiodło i udaremnili dalsze bezpodstawne i łamiące prawo podróżowanie.

Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego (54 i 56 lat) zlekceważyli obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i pojechali na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo. Natychmiast o tym fakcie zostały powiadomione stacje sanitarno-epidemiologiczne dwóch powiatów. Ustalono osoby, z którymi zarażona kobieta mogła mieć kontakt, w tym także wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w sklepie.

Małżeństwo za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grożą im poważne konsekwencje prawne wynikające z naruszenia przepisów kodeku karnego i wykroczeń, ale także muszą liczyć się z karą administracyjną nakładaną przez sanepid, która może wynieść nawet 30 tys. zł.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone