Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

Zepchnął ze schodów i dotkliwie pobił swoją babcię

36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego dotkliwie pobił swoją 82-letnią babcię i zepchnął kobietę ze schodów. Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-latki. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową, gdzie zgłoszono, że 36-letni mężczyzna pobił swoją babcię.

Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna zepchnął babcię ze schodów oraz bił ją po całym ciele. 36-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go i umieścili w policyjnej celi. Pokrzywdzona w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Już następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej kobiety. Podejrzany w ograniczonym zakresie złożył wyjaśnienia, ponadto były one niespójne. Na wniosek prokuratury rejonowej, miński sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W tej sprawie policjanci komendy powiatowej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim śledztwo z art. 156§1 kodeksu karnego, w którym m. in. ocenią stan zdrowia psychicznego podejrzanego. Za dotkliwe pobicie 82-latki, podejrzanemu może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KPP w Mińsku Mazowieckim)

Komentarze wyłączone