Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Groził ochroniarzowi sklepu, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. W domu miał lufę armatnią i 50 sztuk broni [zdjęcia]

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 45-latka z Krakowa, który groził ochroniarzowi, kiedy ten zwrócił mu uwagę na przebywanie w sklepie bez wymaganej maski ochronnej. Mężczyzna w domu miał około 50 sztuk broni czarnoprochowej. Agresor usłyszał już zarzuty.

W ubiegły piątek dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony o agresywnym kliencie w jednym ze sklepów na terenie gminy.

Mężczyzna wszedł do sklepu bez wymaganej maseczki ochronnej, a kiedy ochroniarz zwrócił mu uwagę na konieczność zasłonięcia ust i nosa, a także włożenia rękawic ochronnych ten zareagował bardzo agresywnie. Krzyczał, używając przy tym obraźliwych słów, po czym odsunął na bok kurtkę, pokazując przypiętą do pasa kaburę z przedmiotem przypominającą broń palną, a na drugim boku pokrowiec prawdopodobnie z nożem wewnątrz. Ochroniarz wezwał policję, jednak „kowboj” po zrobieniu zakupów zdołał już wyjść ze sklepu.

Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był 45-latek z Krakowa. Jeszcze tego samego dnia, policjanci udali się pod adres jego zamieszkania. Na widok mundurowych mężczyzna stał się agresywny. Wyzywał policjantów i im groził. Został zatrzymany. Policjanci znaleźli u niego kaburę z bronią oraz 30-centymetrowy nóż, które prawdopodobnie miał przy sobie podczas zdarzenia. Ponadto mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania lufę armatnią, około 50 sztuk broni czarnoprochowej różnych marek oraz 20 sztuk amunicji. Biegły zakwestionował  legalność  6 sztuk broni, lufy i amunicji, wobec czego przedmioty te zostały zabezpieczone do dalszych badań.  

Agresor trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia usłyszał trzy zarzuty: kierowania gróźb w stosunku do ochroniarza w celu zmuszenia go do zaniechania swoich obowiązków, kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do zaniechania wykonania czynności służbowych oraz znieważenia policjantów. Wobec 45-latka zastosowano dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 2 lat więzienia.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone