Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Zataczając się pchała wózek z dzieckiem. Pijana matka jeszcze dziś ma usłyszeć zarzuty [foto]

Policjanci z Łodzi, otrzymali zgłoszenie dotyczące 29-letniej matki, która znajdując się w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad półtoramiesięcznym dzieckiem. Kobieta wraz z niemowlęciem w wózku, spacerowała chwiejnym krokiem po terenie centrum handlowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 kwietnia 2020 w jednym z centrów handlowych na terenie dzielnicy Bałuty. Miała tam przebywać nietrzeźwa kobieta opiekująca się małym dzieckiem.

We wskazanym miejscu policjanci zauważyli kobietę, która zataczając się pchała wózek. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Okazało się, że 29-latka sprawowała opiekę nad 1,5 miesięcznym chłopcem.

Policjanci skontaktowali się z ojcem dziecka, który oświadczył, że kobieta po wypiciu alkoholu z niewiadomych przyczyn uciekła od niego wraz z synem. Matka dziecka została zatrzymana. Badanie wykazało, że miała 2 promile alkoholu we krwi.

Jeszcze dziś kobieta usłyszy zarzut spowodowania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia dziecka, co zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O sprawie powiadomiony zostanie również sąd rodzinny.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone