Wtorek, 13 kwietnia 202113/04/2021

Pijana 19-latka opiekowała się 14-miesięczną córką [foto, wideo]

Policjanci zatrzymali 19-letnią matkę, która będąc w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad swoją 14-miesięczną córką. Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dyżurny przyjął zgłoszenie o matce, która po kłótni z bliskimi, wyszła z domu z 14-miesięczną córką. Istniało podejrzenie, że kobieta w sposób nieodpowiedzialny sprawuje opiekę na dzieckiem, będąc prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci natychmiast pojechali na interwencję do gminy Celestynów, aby sprawdzić, czy faktycznie taka sytuacja może mieć miejsce.

Będąc w rejonie podanego im wcześniej adresu, mundurowi zauważyli młodą kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Po sprawdzeniu i wylegitymowaniu matki okazało się, że to właśnie ta kobieta, która miała sprawować opiekę po alkoholu. Policjanci zbadali 19-latkę alkomatem, który wykazał, że faktycznie jest nietrzeźwa. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano babcię, która zaopiekowała się wnuczką, a matkę przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Kiedy już wytrzeźwiała, przedstawiono jej zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzana skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Oceną sytuacji opiekuńczo-wychowawczej zajmuje się teraz sąd rodzinny.

(fot. wideo KPP Otwock, źródło KPP Otwock)

Komentarze wyłączone